Толерантність та безконфліктне спілкування

Дата: 02.02.2024 18:10

Людські стосунки нерідко спричиняють про­блеми: непорозуміння, суперечки, конфлікти. Щоб запобігти цьому, треба навчитися ладна­ти з різними людьми в різних ситуаціях. Саме про це і говорили учні 8 класу Новожеланівської спеціальної школи №39 на «Годині спілкування».

Разом з класним керівником Ольгою Фадєєвою та практичним психологом Іриною Макух розбиралися, що таке «толерантність», чому так важливо бути толерантною людиною, які емоції викликає людина, яка зневажає інших.

Толерантність передбачає ненасильницьке спілкування, відмову від примусу  і пошук компромісів у відносинах. На прикладі героїв мультфільму учні висловлювали свої думки щодо того, чому виникає конфлікт, які були можливі способи розв’язання конфліктної ситуації. І дійшли до висновку, що тільки домовленості між учасниками конфлікту допомагають знайти правильне рішення і залишатися толерантною людиною. Здатність вести себе толерантно може стати особистісною рисою і зможе забезпечити успіх у спілкуванні і у житті в цілому.